بازگشت امید به اردوی آبی‌ها

نوشته شده توسط salari در . ارسال شده در اخبار

هفته نوزدهم لیگ برتر – استادیوم غدیر اهواز
پنجشنبه 21 دی‌ماه 96 – ساعت: 15
استقلال خوزستان 1 – پدیده مشهد 0
گل: وحید نامداری (42)
داور: جواد رحیم ‌زاده
کمک داوران: بابک داوری و محمد هاشمی‌نسب
اخطار: حکیم نصاری، یونس دلفی (استقلال) – محمداسماعیل نظری، امین قاسمی‌نژاد، محمدرضا خانزاده (پدیده)
تماشاگر: پانصد نفر

استقلال خوزستان: وحید شیخ‌ویسی، علیرضا دغاغله، موسی کولیبالی، میثم دورقی، مهرداد پورابوالقاسم، حکیم نصاری، عادل کلاه‌کج (65- یونس دلفی)، وحید نامداری (85- سلمان بحرانی)، اسماعیل شریفات (77- محمد شریفی)، فرید بهزادی کریمی و جونیور مارینی
سرمربی: عبدالله ویسی

پدیده مشهد: سعید جلالی‌راد، سعید صادقی، محمدرضا خانزاده، محمدحسین مرادمند (46- سید عبدالله حسینی)، محمدرضا ناصحی، محمداسماعیل نظری (46- سالار افراسیابی)، معین عباسیان، امین قاسمی‌نژاد، حسین فاضلی (76- حسین مهربان)، محمدرضا خلعت‌بری و محمد قاضی
سرمربی: رضا مهاجری

خلاصه بازی
دیدار تیم‌های استقلال خوزستان و پدیده مشهد با یک گل به سود آبی‌پوشان جنوبی خاتمه یافت.

استقلال خوزستان پس از چند هفته ناکامی، در یک ورزشگاه تقریباً خالی از تماشاگر و در غیاب چند بازیکن مصدوم نظیر ابوالفضل علایی، سعید زارع، امین آرام‌طبع و عقیل کعبی برابر تیم پدیده مشهد قرار گرفت تا نوار شکست‌های اخیر را قطع کند. پدیده‌ای‌ها نیز با روحیه بالایی که در پی مغلوب کردن نفت آبادان داشتند، به اهواز آمده بودند تا ضمن کسب پیروزی در این مسابقه بار دیگر به تیم‌های بالای جدول نزدیک شوند.

در اکثر اوقات نیمه اول، توپ در زمین پدیده مشهد جریان داشت و بازیکنان استقلال خوزستان ضمن گردش توپ و طراحی حملاتی روی دروازه پدیده، با دوندگی و پرس کردن خط دفاعی و میانی تیم میهمان، اجازه بازیسازی وتغذیه خط حمله را به شاگردان مهاجری نمی‌دادند.

عمده حملات استقلالی‌ها روی حرکات بهزادی کریمی و شریفات از جناحین و جونیور مارینی در نوک حمله پایه‌گذاری می‌شد و وحید نامداری در هنگام حمله به مثلث تهاجمی تیمش اضافه می‌شد. شاگردان ویسی در این نیمه چند بار ضربات راه دور را به سمت دروازه پدیده آزمایش کردند و در نهایت با استفاده از یک ضربه شروع مجدد توسط نامداری به گل رسیدند تا نیمه اول را برنده به رختکن بروند.

پدیده مشهد در نیمه اول فقط یک بار با ضربه زمینی محمد قاضی در دقیقه 40 که روی پاس اشتباه مدافع استقلال به دست آمد، موقعیت گلزنی خلق کرد که این موقعیت ثمری برای آن‌ها نداشت. پدیده اما در نیمه دوم با 2 تعویض به میدان آمد و برای جبران گل خورده چهره‌ای تهاجمی‌تر به خود گرفت. تیم پدیده با استفاده از حرکات محمد قاضی و محمدرضا خلعت‌بری سعی در استفاده از روزنه‌های موجود در خط دفاعی میزبان داشت و آبی‌پوشان هم روی ضدحملات حساب باز کرده بودند.

در این نیمه برخلاف نیمه نخست، توپ در نیمه زمین استقلال خوزستان جریان داشت و این بازیکنان پدیده بودند که با میدانداری بر جریان بازی تسلط داشتند. اما استقلالی‌ها که نمی‌خواستند متحمل پنجمین باخت متوالی شوند، بازی فشرده در زمین خودی را ترجیح داده بودند و از تک گل نامداری دفاع می‌کردند. آبی‌های جنوبی هرگاه هم که صاحب توپ می‌شدند، با استفاده از فرارهای سریع مثلث تهاجمی تیم‌شان به قلب دفاع مشهدی‌ها یورش می‎بردند.

در دقیقه 62 ضربه سر آرام محمدرضا ناصحی در دستان شیخ‌ویسی قرار گرفت و در دقیقه 67 شوت زمینی شریفات از کنار دروازه پدیده به بیرون رفت. شوت محکم محمدرضا ناصحی در دقیقه 68 فرصت بعدی پدیده بود که فضای بالای دروازه میزبان را شکافت و در دقیقه 73 ضربه یونس دلفی از زاویه بسته راهی خارج شد. شوت فرید بهزادی کریمی در دقیقه 88 نیز فرصت جدی برای فتح دروازه پدیده بود که با واکنش جلالی‌راد به کرنر رفت.

تلاش بازیکنان دوتیم در دقایق پایانی این دیدار ادامه یافت، اما توپ دیگری از خط دروازه‌ها عبور نکرد و این بازی با نتیجه یک بر صفر به‌سود استقلال خوزستان تمام شد تا شاگردان ویسی 17 امتیازی شده و به روزهای آینده امیدوار شوند.

شرح گل
1-0 (استقلال): حرکت اسماعیل شریفات از سمت چپ و خطای محمداسماعیل نظری یک ضربه ایستگاهی برای استقلال خوزستان به دنبال داشت. ارسال توپ توسط نصاری و ضربه سر کولیبالی در برگشت توسط وحید نامداری با ضربه‌ای محکم وارد دروازه پدیده شد تا شادی به اردوی آبی‌پوشان بیاید.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

کانون هواداران

نتایج زنده

درباره ما

تماس با ما

اوقات شرعی

لینک های مفید

آب و هوا

استان شناسی

آرشیو ویدئو

آرشیو نظرسنجی

آرشیو تصاویر

آرشیو خبر